Kiedy miłość staje się siłą niszczącą a kiedy zmienia człowieka na lepsze argumenty

Pobierz

Przekonali się o tym bohaterowie literaccy, doświadczając jej mocy na sobie samych.Miłość jest dla nas tylko figurą literacką, filmem, piosenką, westchnieniem poety, zbyt romantyczna, zbyt naiwna, zbyt dziecinna dla naszego racjonalnego świata, gdzie trwa świeta wojna o posiadanie.. i drżenie kolan, miłość zaś zmienia nas w kogoś zupełnie innego, z reguły po prostu w szczęśliwego i lepszego człowieka.. Pomimo wielu wad to uczucie może sprawić, że poczujemy się wyjątkowo, a druga połówka da nam motywację do działania, do zmiany dotychczasowego życia, sposobu myślenia i patrzenia na świat.Odpowiedź:1.. Parys jest złym następcą tronu, pojęcia dobro państwa, interes ogółu są dla niego obce.Twórcza i destrukcyjna siła miłości w życiu człowieka.. Wyjaśnienie:Miłość do Lotty staje się uczuciem destrukcyjnym, niszczącym człowieka wypalając go wewnętrznie.. Przypomnisz sobie, żeby kochać i będziesz kochał to, co się w tobie pojawia.Bo "powołanie do samotności" jest rezygnacją z miłości do innych na rzecz miłości tylko do siebie.. Ale każdemu, niezależnie od płci czy wieku przynosi szczęścia, poczucie bliskości, bezpieczeństwa.. Swoje argumenty po … twierdź przykładami z ,, Quo Vadis" I innych utworów literackich.Namiętność miłosna jest dla nas obietnicą pełniejszego życia ucieczki poza życiową przeciętność..

Kiedy miłość staje się siłą niszczącą, a kiedy zmienia człowieka na lepsze, przynosi dobro?

Swoje argumenty zilustruj przykładami z powieści Sienkiewicza oraz innych utworów literackich.Miłość staje się siłą destrukcyjną w momencie w którym druga osoba zamiast dawać nam poczucie bezpieczeństwa, szczęście obdarowuje nas bólem i cierpieniem.. Spotkania, wspólne wycieczki są jedyną radością ich życia.Miłość - uczucie najpiękniejsze i najtrudniejsze.. Brzmi jak najgorszy koszmar.. I niewątpliwie takim jest.. NIE WOLNO zatem robić założenia, że "może takie jest moje powołanie".. Taką przemianę możemy również zaobserwować w utworze Henryka Sienkiewicza ?Quo Vadis.1 etap.Winicjusz dojrzewał do miłości gdyż na początku lektury,gdy spotyka Ligię chce ją posiąść za wszelką cenę lecz ona tego nie chce.. Na placach i ulicach giną dzieci, kobiety i starcy w imie religii, w obronie ojczyzny, w obronie czystości ras.Samo zakochanie przyprawia nas o ?motylki w brzuchu?. Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci.Miłość jest tym, co zmienia siostrzeńca Petroniusza.. Głębokie i piękne, potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi i zabić.. Innym dziełem renesansowym, które pokazuje siłę tego uczucia są Treny Jana Kochanowskiego.. Miłość to siła, która może budować, jak i niszczyć.. Wzmacnia pewność siebie.Szansą na zachowanie indywidualizmu i godności osobistej jest również miłość, jaka się rodzi pomiędzy bohaterem a Julią..

Pojawia się i zanika, gdy zmienia się sytuacja życiowa.

Zdarza się też, że ktoś owo powołanie do samotności tłumaczy np. koniecznością pozostania z rodzicami.. Od wieków, właściwie, od czasów, kiedy ziemię zamieszkuje człowiek, miłość jest swego rodzaju siłą, która motywuje go do życia.Nieszczęśliwa miłość jest ukazywana w sposób tragiczny i emocjonalny, gdyż prowadzi do cierpienia i klęski bohaterów.. Cierpienie jako sprawdzian.. przykład : Jeśli k…1Miłość staje się siłą destrukcyjną, niszczącą gdy zaczyna doprowadzać do tego że człowiek robi głupie rzeczy.. Napisz wypracowanie na ten temat.. Utożsamia ją z na wpół świadomą destrukcją samego siebie, jednoznacznie określa ją jako żywioł niszczący życia ludzi.1.. Tworzy i niszczy.. Ten cykl pieśni stanowi wyraz bólu poety po śmierci jego ukochanej córeczki Urszuli.Krótka wypowiedź na temat:Kiedy miłość staje się siłą destrukcyjną i niszczącą a kiedy zmienia człowieka na lepsze, przynosi dobro?. Bóg, zsyłając na Hioba tak liczne i dotkliwe cierpienia, wystawia go na poważną i największą próbę, której niejeden śmiałek by nie przetrwał.Bunt nie ma sensu i zamienia się w niszczącą, destrukcyjną siłę, kiedy nie może przynieść żadnej zmiany.. Czasem trwa długo, czasem tak prędko umiera, traci swą moc, wygasa.Z monologu Antenora dowiadujemy się o metodach działania królewicza, polegających na przekupywaniu wszystkich..

Cierpienie jest uczuciem, które kiedyś dotknie każdego człowieka.

Samotność - subiektywny, emocjonalny stan odczuwania izolacji społecznej i poczucia odcięcia od innych.. Ta zasada przybiera formę rady: pogódź się z tym, czego nie możesz pokonać.Ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go.. Z początku bardzo nieśmiałe uczucie powoli przeradza się w ogromną siłę, które daje obojgu bohaterom nadzieję.. Ból jaki nas spotyka może być fizyczny lub psychiczny, może być spowodowany różnymi czynnikami: nieszczęśliwą miłością, zawiedzioną przyjaźnią, samotnością, niespełnionymi pragnieniami, śmiercią bliskiej osoby.Kolejnym argumentem, mogą być słowa Jana Pawła II : " Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym".. Zdarza się, że to, czego ktoś nie akceptuje, jest tak trwałe, tak stabilne, że walka nie przyniesie nic dobrego.. 2 Miłość zmienia człowieka na dobre jeśli jest właściwa, jeśli osoba zakochana jest w stanie zmienić swoje złe nawyki/zachowania by być lepszą osobą/partnerem.. Wszyscy się zgodzą, że człowiek by przeżyć sensie fizycznym, nie może się obyć bez takich rzeczy, jak .Teologowie nadają pieśni przenośny sens- jako wyraz miłości człowieka do Boga, lecz zarówno interpretacja dosłowna (miłość między kobietą, a mężczyzną) jak i odniesienie religijne prowadzą do wniosku, że siłą wiodącą w życiu człowieka jest miłość, gdyż jest ona wszechogarniająca, niezwyciężona i silniejsza od śmierci.Miłość, czy to siła destrukcyjna, czy też wartość nadająca sens życiu człowieka - jest to z pewnością uczucie, które zmienia wszystko i wszystkich..

Albowiem miłość mocna jest jak śmierć, a namiętność mroczna jak świat podziemny.

W przypadku samotności chronicznej jest doświadczana bez względu na okoliczności .To nawet nie ma znaczenia czy jesteś w stanie kochać swoje uczucia w chwili, gdy się ujawniają, czy 10 minut po ich dramatycznym wybuchu… czy 10 dni później.. Nie ma istnienia bez cierpienia.. To nieważne kiedy przypomnisz sobie, żeby kochać.. Gustaw przezywa nieszczęśliwą miłość, która podobnie jak u Wertera prowadzi do samobójstwa.Moim zdaniem miłość staje się siłą niszczącą gdy w parze lub przyjaźnie jedna ze stron zakochuje się bardzo mocno jest w stanie zrobić wszystko dla drugiej osoby bądź stara się zmienić tylko po to aby spodobać się komuś innemu.Miłość doprowadza go przede wszystkim do ruiny psychicznej, niszczy go od podstaw, zabija i znieczula dla reszty świata.. Zadanie 4.6: Nowe Słowa na start!. Pod wpływem nauki chrześcijańskiej odkrywa on wartości, których wcześniej nie dostrzegał.. Miłość staje się siłą niszczącą kiedy za bardzo ,,naciskamy,, na drugą osobę, kiedy jesteśmy ciekawi i zazdrośni aż do przesady.. Nie umiemy powiedzieć, czym jest, ma tak wiele twarzy.. Niektórzy znajdują ją szybciej inni wolniej.. uzasadnisz swoje stanowisko argumenty zilustruj przykładami z literatury.. Gdy Antenor odmawia, Parys oskarża go o przekupstwo.. I przeciwko takiemu powołaniu protestujemy.. 90% 40 głosów.. Łk 15,20Samotność, Frederic Leighton.. Jak sam pisze do wuja - zaczął uprzejmie traktować klientów, okazywać łaskę niewolnikom, dostrzegł także błędy swej przeszłości.Motyw cierpienia.. W rozmowie z Antenorem jest grzeczny, powołuje się na łączącą ich przyjaźń , prosi go o wsparcie.. Jednak nawet jeżeli jest ona wzajemna, doprowadzi nas ostatecznie do obustronnego nieszczęścia.. Angażując się w uczucie całym sobą i podporządkowując mu całe swoje życie, stawiają wszystko na jedną kartę, co w przypadku odrzucenia i niemożliwości spełnienia miłości staje się przyczyną porażki.Miłość jest tu zatem, z jednej strony, żywiołem niszczącym - Romeo i Julia giną, z drugiej zaś, budującym, gdyż to dzięki niej zapanowała we Weronie zgoda.. Omów na wybranych przykładach bohaterów literackich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt