Quizizz ryby płazy gady

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Wśród wymienionych poniżej cech ryb zaznacz trzy, które świadczą o przystosowaniu do środowiska wodnego.. Udostępnij.. Wyślij zgłoszenie .Test Ryby, Płazy ,Gady - Quiz.. Quiz w Poczekalni.. Spelling 6B part 1 Pasujące pary.Płazy, gady i ryby.. Zawiera nieodpowiednie treści?. pawelkonczal 1 rok temu.. Jak nazywa się młoda żaba?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Quiz w Poczekalni.. ptaki oddychają dwa razy szybciej niż .17 Questions Show answers.. Brakuje odpowiedzi.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. Głównym gatunkiem reprezentującym ryby w Karkonoskim Parku Narodowym jest pstrąg potokowy.. Kręgowce zmiennocieplne Match up.. część wymiany gazowej następuje w workach powietrznych tylnych, a część w prawych.. ich ciało jest pokryte śluzem i znajdują się na mim łuski.. Czym oddycha ryba?. 2 Super!Gady, Płazy, Ryby, Antonajna123 1 rok temu.. stanowią je 4 grupy: węże, krokodyle, jaszczurki, salamandry.Gady przystosowały się do życia na lądzie poprzez.. answer choices potrafią się szybko i zwinnie poruszać dzięki odpowiedniej budowie kończynOkreślenie podwójne oddychanie pochodzi od tego, że: answer choices.. Skomentuj.. Ryby, płazy, gady.Niektóre ryby, aby odbyć tarło, podejmują długie wędrówki, często między zbiornikami wód słonych i słodkich..

Gdzie żyją płazy?

1) Narządem oddechowym u ryb są: a) płuca b) skrzela c) skóra d) skrzela i płuca 2) Wybierz te cechy płazów, które stanowią przystosowanie równocześnie do życia w wodzie i na lądzie a) cienka, wilgotna, dobrze ukrwiona skóra b) oczy osłonięte powiekami c) błona pławna między palcami d .Ryby, Płazy, Gady Ryby.. Przewiń.. Quiz w Poczekalni.. Występuje również w Małym Stawie na wysokości 1183 m n.p .Barton 6. wg Zadaniabiolchem.. Lekcja live z biologii o 14:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej.. należą do nich np. Padalec, Krokodyl Nilowy, Agama.. ptaki oddychają na dwa sposoby w zależności od tego, czy odpoczywają, czy lecą.. Co pomaga rybie się poruszać?. Ile jest gatunków płazów w Polsce?. u ptaków płuca są natleniane podczas wdechu i wydechu.. Udostępnij.. są zmiennocieplne, a ich rozmnarzanie w większości przypadków polega na zapłodnieniu wewnętrznym.. Następnie przeanalizuj tabelę Zwierzęta kręgowe w podręczniku strona 150 i 151.. UWAGA!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Zwierzętom tym bardzo trudno zdejmować skórę, tak więc lepiej konserwować je w całości w alkoholu lub też zachowywać ich szkielet.. Skomentuj.. Temat lekcji: Kręgowce stałocieplne - powtórzenie materiału.. Poprowadzi ją naucz.#bilogia #klasa6RYBY, PŁAZY I GADY..

2Ryby,płazy i gady.

Czy przez cały rok można dowolnie łowić każdy gatunek ryby .Ryby,gady i płazy.. Zamieszkuje głównie odcinki strumieni o mniejszym spadku, gdzie nurt jest łagodniejszy.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.a) kumak nizinny- płazy bezogonowe b) jaszczurka zwinka- płazy ogoniaste c) salamandra plamista- jaszczurki d) salamandra plamista- płazy ogoniaste 5) Gady składają jaja: a) w wodzie b) na lądzie c) nie składają jaj d) w wodzie i na lądzie 6) Organizmy zmiennocieplne to: a) ryby, gady, ptaki b) kręgowce, płazy, gady, ptaki c) ryby .Prawda: Gady mają łuski., Łuski chronią przed uszkodzeniami i utratą wody., Gady mają płuca., Żółwie to gady., Krokodyle to gady., Jaszczurki to gady., Fałsz:10000+ results for 'klasa 6 biologia'.. Jak nazywają się jaja ryb?. Preferuje większe górskie potoki, takie jak Łomnica czy też Szklarka.. AgnieszkaKo 1 rok temu.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Wyślij zgłoszenie .aby chronić te zwierzęta tworzy się nowe oczka wodne oraz dba o te które już istnieją: ryby.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

płazy.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt