Miłość samotność czy bliskość rozprawka

Pobierz

Pojęcie samotności ma zwykle wydźwięk pejoratywny, ale niekiedy oznacza stan pożądany przez osobę, która go doświadcza.Napisz rozprawkę na temat: "Zawsze można naprawić swoje błędy i odkupić winy".. 2021-01-20 11:18:29Rozprawka maturalna z polskiego.. Miłość rodzi się między małym bohaterem, mieszkającym na niewielkiej planecie B 612.Ostatnio coraz częściej słyszy się o "powołaniu do samotności".. Bo brak miłości to także przyczyna samotności, a to jest w zyciu chyba najgorsze.. Robią to całkiem dobrowolnie albo - nie mogąc znaleźć kandydata na małżonka dochodzą do wniosku, że samotność jest ich drogą.. Moim zdaniem słowa węża: "Samotnym jest się także wśród ludzi" doskonale odzwierciedlają kontakty międzyludzkie we współczesnym świecie.Samotność bywa niekiedy wyborem człowieka, innym razem człowiek zostaje na nią skazany.. Otacza każdego z nas, każdy ma z nią styczność.. Samotność - szansa czy ograniczenie?. W odpowiedzi odwołaj się do losów znanych Ci bohaterów literackich.. Osobiście z pewnością zgadzam się z tą tezą.Samotność to termin, który może opisywać faktyczny status jednostki (życie w pojedynkę) lub jej subiektywne odczucia, niezależne od relacji z otoczeniem (poczucie osamotnienia).. Na ten temat można by było długo debatować, gdyż każdy z nas ma inne upodobania i odmienne zdania.. "Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy..

f) Czy warto kochać, jeśli miłość bywa źródłem cierpienia?

Są sytuacje, w których samotność okazuje się szansą, ale nie można pominąć tych, w których bywa zgubne.Człowiek bez miłość umiera i próbuje uciec od rzeczywistość tak jak Aurelia, która ucieka z domu.. Czy moja obecna partnerka i towarzyszka życia jest ze mną nadal z miłości i bliskości, czy ona też marzy o swoim soulmate?. Motywem przewodnim rozprawki jest samotność.ROZPRAWKA Samotność bywa niekiedy wyborem człowieka, innym razem człowiek zostaje na nią skazany.. Najczęściej jednak jest ona przekleństwem, bólem, ciężarem, który ciężko udźwignąć.. - Tak może wyglądać ta ślepa uliczka: pragnę czegoś, ale z obawy uniemożliwiam .Miłość jest najwyższą wartością rozprawka.. Jest się wolnym.. Rozsądek w miłości jest wręcz szkodliwy, bo tłumi uczucie, niszczy spontaniczność.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do; Nadzieja- źródło duchowej siły czy słabości człowieka?Miłość obok przyjaźni to, jak udowadnia lektura "Małego Księcia" Saint-Exupery'ego najważniejsza wartość w życiu.. rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując; Teza do rozprawki ''miłość to uczucie twórcze czy niszczące'' Czym może być dla człowieka prawda?. Nie da się stwierdzić jednoznacznie, czy stan ten przynosi więcej korzyści czy ograniczeń.. Nawet młodzi ludzie, nieraz dopiero po studiach postanawiają nie zakładać rodziny..

Czy więc stwierdzenie, że miłość jest najwyższą wartością, jest słuszne?

"Memy o tematyce: miłość, bliskość, samotność, sentencje, besty, cytaty o miłości, cytaty, obrazki, rozmowa, mem, cytat, uczucia, memy, aforyzmy, śmieszne .Pożegnanie z samotnością.. Jeśli lubisz samego siebie, z pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie chciał uczestniczyć w Twojej dobrej samotności.. Omów problem, odwołując się do wybranych utworów.. W obecnym świecie coraz więcej spotykamy ludzi samotnych, wyrzuconych na margines życia.. Pamiętaj, że fakt, czy ktoś jest samotny, czy tworzy związek, nie powinien być kryterium wartościowania człowieka.Czy refleksja nad ich zachowaniem może pomóc czytelnikowi w podejmowaniu trudnych decyzji życiowych?. Uczciwość przenosi relacje na wyższy poziom bliskości i zrozumienia, a jeśli ich nie ma, to przyspiesza proces rozstania (rezygnacji z iluzji).. Czyni je prawdziwym i w pełni szczęśliwym.. Ja uważam .. Doceń swoje zalety i mocne strony.. Jest wszędzie.. Wymienione przykłady literackie pokazują, że warto w miłości poddać się uczuciu, nie zważać na rozum, choć często ten wybór wiąże się z ryzykiem cierpienia.Bliskość dla tego kogoś jest niebezpieczna, a mimo to wybiera jeszcze niebezpieczniejszą samotność?. • Samotność - przeznaczenie czy świadomy wybór..

że samotność w dużej mierze ogranicza nasze myślenie, spojrzenie na świat jak i nas samych.

Napisz rozprawkę, w której odwołasz się do wybranej powieści poznanej w całości (Krzyżacy, Quo vadis, Potop) Warto poznać dorobek naszych przodków.. Temat odnosi się do miłości w ogóle nie do miłości w literaturze, więc należy zaprezentować argumenty dotyczące uczucia jako siły niszczącej, odnosząc je do wpływu na człowieka , a następnie potwierdzić to przykładem z literatury i wyciągnąć wnioski.Rozprawka Miłość-uczucie twórcze czy niszczące?. Aurelia próbowała odnaleźć miłość, przyjaźń w innych domach i w ten sam sposób zabić swą samotność.Znajomość dobrej samotności jest konieczna do stworzenia bliskiego związku.. Człowiek samotny jest odizolowany, nie czuje kontaktu z ludźmi i przyrodą.. Praca powinna liczyć około 200 słów.. Utwierdzają ich w tym media lansując bardzo popularny ostatnio model "singla".2.. Omów problem na wybranych przykładach.. e) Dlaczego kraina dzieciństwa jest przedmiotem idealizacji?. Miłość uznawana jest za sens ludzkiego życia.. Matura pisemna z języka polskiego.buntownik czy reformator?. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?. Są sytuacje, w których samotność okazuje się szansą, ale nie można pominąć tych, w których bywa zgubne.Aleksy, to samotność morze być stanem szczęśliwości.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do załączonego fragmentu Wilka stepowego oraz do innych, wybranych przez siebie, tekstów kultury..

g) Dlaczego człowiek współczesny odczuwa lęk przed samotnością?Czy według was samotność jest dobra?

Następną sprawą mogą być słowa Bolesława Prusa, który powiedział : "Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość".Samotność dzisiejszego człowieka dotyczy nie tylko kategorii czasu, ale również przestrzeni.. Można zrobić wiele, aby wyzbyć się uczucia samotności.. literackich.. 3.Memy o tematyce: bliskość, memy, cytat, miłość, tęsknota, lovsy, samotność, mem, zrozumienie, złość, cytaty, uczucia, cytaty o miłości, te myśli, besty .Samotność - subiektywny, .. i nie ma tak dobrego kontaktu z młodszym pokoleniem, która mimo silnego związku z drugą osobą, pozostaje sama (np. miłość na odległość), osoba zamknięta w sobie, bez umiejętności otworzenia się przed innymi i nawiązywania dobrych wartościowych dla niej kontaktów, osoba niedoceniana przez .Twoja samotność nie może zasadzać się na przekonaniu, że jesteś nikim i nie zasługujesz na miłość.. Według mnie tak, nie trzeba się o nikogo martwić, nie trzeba tęsknić.. Ludzie zadowoleni ze swego życia przyciągają innych, jak kwiaty .Samotność w literaturze, Serwis z motywami literackimi stworzony został z myślą o uczniach szkół średnich, głównie maturzystach.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Matura od 2015 roku.. * d) Wolna wola człowieka czy siły od niego niezależne - co przede wszystkim decyduje o ludzkim losie?. We wszystkich wymienionych tematach prezentacji uwagę zwrócić należy na to, co sugeruje jego sformułowanie.W rozprawce zostały przedstawione przykłady z literatury, ale w argumentacji nie ma argumentów.. Ludzie bardziej cenią karierę, pieniądze, sławę, niż przyjaźń czy miłość.Potrenujemy dziś z tematem samotności.. Szczegółowe opracowania dają narzędzia do stworzenia bogatej w treści prezentacji maturalnej ze znanymi dziełami sztuki i błyskotliwymi• Samotność i bezdomność w literaturze polskiej.. Warto zadbać o siebie i swoje dobre samopoczucie, a wtedy także i miłość szybciej zawita w nasze progi.. Wzmacnia pewność siebie.. Ale każdemu, niezależnie od płci czy wieku przynosi szczęścia, poczucie bliskości, bezpieczeństwa.. Fajnie jest o tym uczciwie rozmawiać.. Dzięki utrzymywaniu kontaktów towarzyskich z innymi ludźmi oraz zawieraniu nowych znajomości można przy tym natrafić na miłość na całe życie.. Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tej opinii.Samotność - szansa czy ograniczenie?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt