Bezpieczny internet prezentacja dla przedszkolaków

Pobierz

Zeszyt ćwiczeń do scenariusza zajęć edukacyjnych dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, na temat bezpieczeństwa w sieci.. Korzystaj ze stron przeznaczonych dla dzieci i spędzaj przed komputerem nie więcej niż godzinę!. Przebieg zajęć: 1.. AKCJA BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - jakie problemy porusza?. Jak zaplanować czas dziecku podczas wakacji, gdy nigdzie nie wyjeżdżacie?. Podczas korzystania z internetu zastosuj te zasady: Nie podawaj w sieci swoich danych - imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, loginów i haseł itp. Chroń swoje zdjęcia - nie umieszczaj ich w internecie zbyt dużo.10 porad dla rodziców-BEZPIECZNY INTERNET 1.. Data modyfikacji: 4 września 2019.. .6 days agoWyjaśnienie dzieciom, na podstawie ilustracji, podstawowych zasad bezpieczeństwa, które należy stosować w obcowaniu z komputerem i Internetem: - Zawsze pytać rodziców o pozwolenie na korzystanie z Internetu i komputera - Nie korzystać z Internetu i komputera przed snem - Można grać tylko pod opieką rodzicówMarii Konopnickiej to przedszkole z tradycjami.. Zobacz galerię zdjęćScenariusz zajęć w przedszkolu "Bezpieczeństwo w Internecie" Grupa wiekowa: 3 - 6-latki Cele ogólne: • Uświadomienie dzieciom zagrożeń, które mogą czekać na nie w Internecie • Poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu Cele szczegółowe: DZIECKO: - wie, co to jest Internet, - zna korzyści, jakie można uzyskać z korzystania z Internetu, - jest świadome zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z sieci, - stosuje zasadę ograniczonego zaufania .Mów rodzicom o wszystkim, co cię zaniepokoiło w Internecie..

Wtedy bezpieczny będziesz w domu!"

Odkrywajcie wspólnie jego zasoby.. Temat: "Bezpieczna droga do przedszkola" Scenariusz zajęć dla 5- 6 latków Podstawa programowa 1.Artykuł opracowany na podstawie zgłoszeń przesłanych na konkurs "Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków".. Odkrywaj Internet razem z dzieckiem.. Netykieta - W jaki sposób została naruszona?. Czy pies to przyjaciel człowieka?. Dla Państwa natomiast przygotowaliśmy prezentację, do której obejrzenia gorąco zachęcamy.. Artykuł zaczerpnięty ze strony Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją multimedialną Przedszkolaki w świecie TIK 80-287 Gdańsk ul. Burgaska 5 tel.. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU1.. by się na baczności wciąż mieć.. Zanim ulicę przekroczysz, otwórz szeroko swe oczy, bo to bardzo ważna jest rzecz.. Następny.. Bezpieczna droga do przedszkola 2.. Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Sił.Zdarza się to bardzo rzadko i nie jest żadną regułą, ale pamiętaj o tym i chroń siebie i swoich bliskich.. Pokaż dziecku wartościowe i bezpieczne strony.. Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem.. Prezentacja uruchamia się po kliknięciu w myszkę, nie przejmujcie się, że widzicie ponakładane na siebie napisy i obrazki..

Razem tworzymy bezpieczny Internet brygidka10.

SPECJALNE SZKOLENIE INTERNETOWE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I NAUCZYCIELI.. Podczas pokazu slajdów nic na siebie nie nachodziScenariusz zajęć "Necio.pl - zabawa w Internet" dotyczą bezpieczeństwa w sieci dzieci w wieku 3-6 lat.. AKCJA BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK PREZENTACJA DLA RODZICÓW .. Niech komputer stoi we wspólnym miejscu w domu.. Spróbujcie znaleźć strony, które mogą zainteresować Wasze pociechy, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron (pomocny będzie edukacyjny serwisZgłoszenie możemy złożyć anonimowo, podanie swojego adresu e-mail umożliwi nam śledzenie jego losów.. Cel główny: zapoznanie dzieci z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii.. Do czego go używacie?Skutki nadużywania Internetu występujące u dzieci: Odcięcie emocjonalne od świata zewnętrznego; Zmniejszenie liczby bezpośrednich kontaktów rówieśniczych; Zwiększająca się skłonność do wycofywania się z kontaktów interpersonalnych w realnym świecie w sytuacji wystąpienia trudności z nimi związanych; Podwyższone ryzyko kontaktu z treściami niewłaściwymi dla młodych ludzi i uznania ich za "normalne", np. gry komputerowe gloryfikujące przemoc czy wulgarny język .Przedszkolak i bezpieczny Internet - scenariusz zajęć z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Scenariusz zajęć dla dzieci 5, 6 - letnich Cele ogólne: - zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci, - wprowadzenie dzieci w świat technologii komunikacyjno - informacyjnej.Dostępne są następujące arkusze: Podstawowe zasady - Szyfr Wyjaśniamy kilka ważnych pojęć internetowych Jak myślisz, dlaczego?.

- Czyli o zdjęciach w sieciSieciaki.pl - poznaj bezpieczny internet .

Dzieci oglądały prezentacje, poznały wartościowe portale dla dzieci, układały historyjki obrazkowe i wykonywały plakaty nt. bezpieczeństwa w internecie.. Poprzedni.. O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu.. Następny.. Rozwiązywanie krzyżówki - dzieci odgadują hasło: KOMPUTER.. PREZENTACJA NT. PIERWSZEJ POMOCY .1.. "- poznajemy numery alarmowe 5.. G. Kasdepke "Ostrożnie" cykl bajek o bezpieczeństwie w domu - omówienie ilustracji ukazujących niebezpieczne sytuacje w domu, na podwórku, na ulicy.. Ostrożnie z lekami 4.. Ewakuacja w naszym przedszkolu 6.. ADAPTACJA PRZEDSZKOLAKA DO SZKOŁY artykuł 28 maja, 2022 ZIELONE ŻABKI scenariusz zajęć 28 maja, 2022 DZIEŃ CZEKOLADY scenariusz zajęć 28 maja, 2022 EDUKACJA EKOLOGICZNA W KĄCIKACH ZAINTERESOWAŃ - BANK POMYSŁÓW artykuł 28 maja, 2022 BAL KARNAWAŁOWY scenariusz zajęć 15 kwietnia, 2022AKCJA BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK PREZENTACJA DLA RODZICW AKCJA BEZPIECZNY.. Co to jest SPAM i dlaczego bywa niebezpieczny Dane osobowe - Wskaż potencjalnego internetowego przestępcę Co o mnie wiesz?. Zadbaj o to, by dziecko miało co robić w internecie.Projekt "Owce w sieci" z inicjatywy Dzień Bezpiecznego Internetu 2018..

Pies nie zawsze przyjaciel - prezentacja filmu ukazującego jak bronić się przed atakiem psa.

Ochrona dzieci w sieci prezentacja mywsieci .. Dla wielu młodych ludzi Internet jest jedyną szansą na pokazanie światu swojego talentu - i niekiedy może być przepustką do wielkiej kariery.. Najpierw w lewo, w prawo potem, jeszcze w lewo spójrz z powrotem, jeśli droga jest wolna już, swe kroki pewnie skieruj w przód.IDĘ DO SZKOŁY!. Forma zajęć to edukacja przez zabawę - mogą więc być z powodzeniem realizowane w: przedszkolach; zerówkach; klasach pierwszych szkoły podstawowej; Do prowadzenia zajęć wymagana jest jedynie podstawowa znajomość Internetu.Film edukacyjny zrealizowany w ramach projektu Sieciaki.pl.. Pedagog - akcje 2016/2017.. Informacja dla rodziców - 01.12.2021.. Pozwoli Ci to raz na jakiś czas w naturalny sposób zerknąć na monitor i sprawdzić, co robi Twoja pociecha.. Scenariusze zajęć dla przedszkolaków i młodszych uczniów szkół podstawowych - Necio.Poniżej znajdziecie kolejną prezentację dotyczącą bezpieczeństwa, tym razem zasady dotyczą zagrożeń na jakie mogą narazić się dzieci, gdy zostaną bez opieki w domu.. Szkoła Promująca Bezpieczeństwo; .. "Poznaj bezpieczny Internet" - prezentacje multimedialne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i GimnazjumCZĘŚĆ II - zajęcia w ramach programu "Bezpieczny przedszkolak - mądry przedszkolak", dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz zagrożeń, jakie są z nimi związane.. NA WAKACJACH Ø Ø nad wodą w górach w lesie na podwórku • BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE Ø na wakacje Ø do .To nie mów nigdy nic nikomu.. Udostępnij na facebooku.. Opracowała: Anna Giemzik .. Bezpieczne wakacje nad wodą 3.. Poprzedni.. Wczytywanie.. Włącz autoodtwarzanie.. Dyskusja wstępna: Czy macie w domu komputer?. Mieści się w pięknym zielonym otoczeniu z dala od miejskiego hałasu.. Nigdy nie podawaj w Internecie swoich danych, nie wysyłaj zdjęć.. Więcej czasu spędzaj z ludźmi, a nie z komputerem!. Polecamy.. Prezentacja multimedialna "Bezpieczny Przedszkolak" ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt