Na podstawie fragmentu powieści można wnioskować że bohater w najmniejszym stopniu odczuwa

Pobierz

Zadanie 3.. B. uczciwość.. - zdziwił się dyrektor.. B) uprzejmość.. Jest on typowym przedstawicielem Rzeczypospolitej Szlacheckiej.. - Ewentualnie tygrys.Granica" powieść Zofii Nałkowskiej już na samym początku zaskakuje czytelnika.. Zagłoba jest warchołem niestroniącym od kufla, jednak przedstawia on sobą cechy świetnego mówcy, oratora i obrońcy Rzeczypospolitej.. Jest przede wszystkim patriotą, gdyż walczył o wolność ojczyzny w powstaniu listopadowym.. 2) Na podstawie różnych źródeł wiedzy przygotuj informacje na temat różnic między polityczną prawicą a lewicą, a także na temat współczesnych ruchów faszystowskich i lewackich oraz związanych z nimi subkultur młodzieżowych (skinheadzi, punkowcy).. Niestety z tego powodu musiał stać się emigrantem politycznym, skazanym na tułaczkę po świecie.. (0-1) Dokończ zdanie.. Stało się to podczas podróży pociągiem, kiedy to główny bohater był świadkiem flirtu ukochanej kobiety ze Starskim .. W podanym fragmencie Jean Tarrou, bohater powieści Alberta Camusa "Dżuma" zwraca się do doktora Bernarda Rieux.. b) towarzyskość.. B. Nie, 3. zdobywaniu kosmosu, które będzie możli-we dopiero w przyszłości .Przydatność 80% Scharakteryzuj postawę Tarrou, bohatera powieści Alberta Camusa ,,Dżuma", na podstawie przytoczonego fragmentu i całego utworu.. B .Bohater "Latarnika" to były żołnierz..

Na podstawie fragmentu powieści można wnioskować, że bohater w najmniejszym stopniu odczuwa A. obawę.

Korzystając z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.. Co jakiś czas na przeszkodzie stawały bohaterowi rozmaite okoliczności, z którymi potrafił sobie poradzić.Co można powiedzieć o Voldemorcie na podstawie fragmentu powieści?. Jego postępowanie wielokrotnie .Dodatkowy wpływ na jego postawę ma fakt, że żyje on na przełomie obydwu epok, oraz w okresie powstań i zaborów.. W jego biografii Iwaszkiewicz wprowadzić elementy znane z własnego życia, a więc doświadczenie nauczyciela domowego, czy udział w wojnie.Dostrzeżenie, że tragizm Józefa K. spowodowany jest poczuciem bezradności , niemożnością kształtowania własnego losu i koniecznością podporządkowywania się nie zrozumiałej sytuacji, co budzi wiele negatywnych odczuć i rodzi poczucie zagrożenia.Interpretując kreację bohatera w kontekście całej powieści, można dostrzec jej uniwersalny charakter.. Granica a Lalka; Kompozycja Granicy; Krytycy o Granicy; Żancia - Joanna Ziembiewiczowa charakterystyka; Zofia Nałkowska .Postępowanie ojca budziło w Zenonie odrazę, bohater obiecywał sobie, że nie stanie się człowiekiem takim jak jego ojciec.. (0-1) Dokończ zdanie..

... Na podstawie fragmentu tekstu można wnioskować, że cechą, która w najmniejszym stopniu charakteryzuje Klapaucjusza, jest.

Zenon marzył o innym życiu, uczył się, bo chciał być kimś, zrobić karierę.. Tak, ponieważ w tekście jest mowa o 1. gwiazdach, kosmosie i statku kosmicznym.. d) wrażliwość na piękno .. Na podstawie fragmentu powieści można wnioskować, że bohater w najmniejszym stopniu odczuwa A. obawę.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Można poznać godność?. Na podstawie fragmentu Pamiętników Adama i Ewy uzupełnij poniższe zdanie:W powieści Herberta George'a Wellsa została zastosowana narracja trzecioosobowa, więc narrator nie jest uczestnikiem opisywanych wydarzeń.. Właśnie rozwijano namiot cyrkowy.. A) zazdrość.. Podziel wyrazy na 3 grupy w zależności od miejsca ich akcentowania przykłady .Mar 19, 2022Dyrektor przyjął go na świeżym powietrzu, gdzie urzędował.. W postawie bohatera można odnależć oznaki tak zwanej choroby wieku, charakteryzującej się poczuciem bezsensu życia, bezcelowości wszelkich aktywnych działań, uczuciem nudy i pustki egzystencjalnej co prowadzi Kordiana do pr .. Wszystko rozgrywa się w czasie kilkunastu dni urlopu.. że poniższa opinia jest odpowiednim komentarzem do obrazu Żniwa.. 2. podróżach kosmicznych, które są faktem, a nie fikcją.. .Jednym z bohaterów "Trylogii" Henryka Sienkiewicza jest Onufry Zagłoba.. - Lew - przedstawił się Kogut krótko.. P F Zadanie 2.. (0-1) Dokończ zdanie..

Następnie zilustruj problem nawiązaniem do głównego bohatera powieści.

Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. c) niecierpliwość.. 3) Na podstawie różnych źródeł wiedzy przygotuj informacje na temat kategorii .Wyjaśnienie tytułu "Lalka" na podstawie fragmentu powieści - monolog Wokulskiego po zajściu w pociągu.. W zadaniu 2 uczeń musiał dokończyć zdanie: "Na podstawie fragmentu powieści można wnioskować, że bohater w najmniejszym stopniu odczuwa.". jednym z cztErech podanych słów.. P F Zadanie 2.. Matematyka z kluczem 7 .. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. P F Zadanie 2. .. Zaloguj się lub stwórz nowe konto aby zobaczyć zadanie!. Dlatego też czytelnikowi zamiast pytania "co dalej" nasuwa się "dlaczego", gdyż .Dwie prawdy o człowieku.. Los bohatera jest metaforą .W powieści Herberta George'a Wellsa została zastosowana narracja pierwszoosobowa, a narrator jest uczestnikiem opisywanych wydarzeń.. Wokulski bardzo krytycznie ocenia siebie i swojeOpowiadanie "Panny z Wilka" posiada specyficzną fabułę skupioną w jednym miejscu.. Na podstawie fragmentu powieści można wnioskować, że bohater w największym stopniu odczuwa A .Na podstawie podanego fragmentu utworu Jak ocalał świat sformułuj wniosek, który będzie stanowił przesłanie płynące z tekstu.. Przedstaw je, charakteryzując Waleriana Ziembiewicza na podstawie fragmentu powieści Granica Zofii Nałkowskiej..

Na podstawie tekstu można wnioskować, że cechą, która najbardziej charakteryzuje Koguta, jest A. próżność.

A. obawę.W powieści Herberta George'a Wellsa została zastosowana narracja pierwszoosobowa, a narrator jest uczestnikiem opisywanych wydarzeń.. Fragment powieści przedstawia głównego bohatera prozy Prusa, jego rozmyślania nad sobą i swoją przeszłością a także nad miłością do panny Izabeli Łęckiej i i romantycznym podejściem do niej, podczas spaceru po .Feb 19, 2022Czy na podstawie przytoczonego fragmentu powieść Czarne Stopy można zaliczyć do literatury fantastycznonaukowej?. W kryzysowych momentach to właśnie on był wysyłany w charakterze posła.. - Bardzo mi miło, że pan się do nas zgłasza.. Podczas rozmowy z .Oct 23, 2021Feb 11, 2022Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Ja i Lis zatrzymaliśmy się opodal.. C) błyskotliwość.KWALIFIKACJE W ZAWODZIE FORUM ZAWODOWE NAUKA ZDALNA GENERATOR TESTÓW ARCHIWUM ARKUSZY .. Na podstawie fragmentu obrazu można wnioskować, że zdjęcie zostało zapisane w formacie A. RAW: B. TIFF: C. JPEG: D. GIF: Zostaw bez odpowiedzi: Sprawdź odpowiedź .Na podstawie fragmentu powieści czarne stopy Sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę że bohater jest osobą ciekawą świata in progress 0 polski 6 months 2021-11-13T10:56:33+00:00 2021-11-13T10:56:33+00:00 1 Answers 0 views 01) Przeczytaj Ferdydurke Witolda Gombrowicza.. Inne książki z tej samej klasy: Matematyka z kluczem 7.. Już na kilkunastu pierwszych stronach znajdujemy właściwie cały opis wydarzeń oraz postaci, które brały w nich udział.. Dzieję się to za sprawą ukazanych chronologicznie wydarzeń, odsłanianych stopniowo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt