Przygotuj prezentację multimedialną turystycznych walorów wybranego regionu polski

Pobierz

B - Uczeń wyjaśnia: na czym polega atrakcyjność turystyczna wybranego regionu geograficznego Polski.. Szlaki turystyczne w Europie 3.. Jedną stronę internetową wybranego regionu geograficznego z tematu: " Turystyczne walory wybranych regionów Polski - prezentacje" z epodręczników.2.. Uczennice zademonstrowały również zdjęcia, które wykonały podczas wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego.. Turystyka ma szanse stać się u nas ważnym działem sektora usług, przynosząc w miarę swojego rozwoju niemałe dochody regionom dokonującym restrukturyzacji gospodarki.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Geografia i regiony turystyczne Pomorza - region zachodniopomorski, region pomorski, region kujawsko - pomorski (6h) 4.. Szlaki turystyczne - zagadnienia terminologiczne i zasady klasyfikacji 4. charakterystyka Polski.. Prawne aspekty tworzenia i funkcjonowania szlaków turystycznych 6.Roz-dział Lp.. Wszystko to bezpłatnie od Google.Podczas występów gimnazjalistki przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą walorów turystycznych wybranego regionu geograficznego Polski.. Folder wykonaj na białej kartce z bloku.. Najpopularniejsze i chyba najprostsze są aplikacje Microsoft Office Power Point i bezpłatny OpenOffice Impress.Przygotuj prezentację turystycznych walorów wybranego regionu Polski.Prosze o pomoc ..

Przygotuj prezentację multimedialną turystycznych walorów wybranego regionu Polski.

Krajobraz regionu został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie około 14000-15000 lat temu.. Złóż kartkę na 3• przedstawia prezentację multimedialną na temat walorów turystycznych wybranego regionu geograficznego, ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów kulturowych • ocenia możliwości rozwoju gospodarczego pobrzeży Pojezierza • wymienia nazwy krain geograficznych pojezierzy i wskazuje te krainy na mapie Polski To zrozumiałe - chcesz zrobić prezentację bardziej multimedialną, sprawić żeby była widowiskowa.Pomocy proszę.. Chodzi o moją mame .. Pliss wejdz i przeczytaj , błagam ja już nie dam rady.. 2021-01-20 20:14:21 Czy wedlug was by pracowac w administraji 2021-01-19 12:51:26; Gdzie mi sie przydadza studia 2021-01-15 08:37:24; Co moge robic po ukonczeniu tego kursu 2021-01-14 22:51:27; Mam świadomość, ze nie będę mógł robić jako dziecko takich rzeczy jak: 2021-01-13 22:00:022..

Rozwój znakowanych szlaków turystycznych w Polsce 2.

Do stworzenia prezentacji multimedialnej turystycznych walorów wybranego regionu Polski użyć można rozmaitego oprogramowania komputerowego.. Dodatkowo wskazywały na mapie omawiane obszary Polski.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. W Polsce infrastruktura turystyczna jest najlepiej rozwinięta na obszarach o znacznych walorach turystycznych, tj. góry, czy wybrzeże.Walory turystyczne w Polsce można podzielić na krajoznawcze i wypoczynkowe.. Przygotowane prezentacje multimedialne zostały zaprezentowane zainteresowanym uczniom gimnazjum.Turystyka -to zjawisko społeczne,polegającena odbywaniu podróżyw celach poznawczych, rozrywkowych, wypoczynkowych, leczniczych lub związanychz kultem religijnym, bez podejmowania pracy zarobkowej i osiedlania się.. Sudety Karpaty NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANE MIASTA NA POJEZIERZACH: Latem można urządzać wyprawy piesze i rowerowe, natomiast w zimie zamieniają się w rajregionu turystycznego z punktu widzenia ekonomicznego przedsięwzięcia.. Podział administracyjny Uczeń: • wymienia cechy położenia Polski • wymienia zalety położenia Polski • wymienia nazwy państw sąsiadujących z Polską i wskazuje te państwa na mapie ogólnogeograficznejW imprezie brało udział prawie 1500 klientów tego biura z regionu Dolnej Austrii..

Charakterystyka walorów specjalistycznych Polski (1 godz.).

Opisz krótko największe atrakcje turystyczne .Mazury, jako jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych Polski.. scharakteryzuj Polskę .imprezy kulturalne, zwyczaje i tradycje wybranego regionu geograficznego Polski.. C - Uczeń potrafi: .. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Obok stanowiska informacyjnego z materiałami promocyjnymi Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu przygotował i zaprezentował specjalną prezentację multimedialną zachęcającą do ośmiodniowej podróży objazdowej po Polsce.2.. poleca 84 % .. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej ciekawego pod względem turystycznym miejsca/ regionu w Polsce lub na świecie.. Do krajoznawczych należą takie obiekty jak jaskinie i groty (np.. Szlak turystyczny jako element przestrzeni geograficznej i turystycznej 5.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.. Cele konkursu: rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacjiTwoje zadanie polega na przygotowaniu folderu informacyjnego na temat walorów turystycznych wybranego przez siebie regionu/miejsca w Polsce.. W prezentacjach interaktywnych mamy możliwość swobodnego poruszania się między partiami materiału, czyli zawsze możemy wrócić np. do menu głównego i wejść w kolejny dział (bardzo .7: Prezentacja multimedialna i najważniejsze punkty..

zrób prezentację o Polsce.

Przedstaw jego cechy przyrodnicze, społeczno- kulturowe I gospodarcze (możesz wybrać tylko niektóre elementy).. Jaskinia Raj), zbiorniki wodne (jeziora, dostęp do morza), ogrody botaniczne i zoologiczne, punkty widokowe (szczyty, wysokie brzegi rzeczne) a także wiele innych przyrodniczych kompleksów.Historyczne serce Polski ze stolicą w Krakowie, wyjątkowo bogate w atrakcje turystyczne wszelkiego rodzaju; turystów przyciągają Tatry i stolica regionu Kraków, górskie kurorty i wiele uzdrowisk; tutaj jest najwięcej ze wszystkich województw w Polsce - aż sześć - parków narodowych (Tatrzański, Pieniński, Ojcowski, Babiogórski, Gorczański i Magurski) oraz aż pięć zespołów .Turystyczne regiony Polski nie pokrywają się z granicami administracyjnymi województw, tworząc niezależną mapę naszego kraju.. Analiza i ocena ruchu turystycznego w Polsce według wybranych kryteriów:walory turystyczne wybranego regionu geograficznego ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów .. na czym polega atrakcyjność turystyczna wybranego regionu geograficznego Polski.. Zobacz także Migracje ludnościowe związane z Polską oraz ich skutki Turystyczne walory Polski Ochrona środowiska w Polsce Geograficzne regiony Polski3.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Polska charakterystyka.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Prezentacja o Polsce.. Walory turystyczne Polski w układzie funkcjonalnym i ich znaczenie dla atrakcyjności regionów turystycznych (4h) 3.. Różnica między nimi jest bardzo prosta.. Z tego okresu pochodzi, znaleziony w okolicach Giżycka, fragment rogu renifera.WALORY TURYSTYCZNE POLSKI Polska dysponuje odpowiednimi walorami przyrodniczymi oraz kulturowymi dla krajowego i zagranicznego rozwoju ruchu turystycznego.. Coś więcej niż atrakcje, zadbaliśmy, by prezentowane na portalu główne regiony turystyczne Polski nie kojarzyły się jedynie z miejscami do zobaczenia - znajdziecie tu informację na temat okolicy, a .Prezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe.. Temat Poziom wymagań konieczny podstawowy rozszerzający dopełniający wykraczający Środowisko przyrodnicze Położenie, granice i obszar Polski.. Czasami pewnie kusi cię żeby dodać jakąś animację, przejście albo nawet efekt dźwiękowy.. Ćwiczenia: 1.. C - Uczeń potrafi: wskazać na mapie przedstawione w prezentacji obiekty przyrodnicze i kulturowe znajdujące się w wybranym regionie geograficznym Polski,6.. Geografia i regiony turystyczne Wielkopolski - region wielkopolski, region lubuski (4h) 5.design by Dóri Sirály for Prezi GÓRY Do najbardziej atrakcyjnych dla turystów regionów należą i są one piękne w każdej porze roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt