Labrador charakterystyka rasy

Pobierz

Waga ciała: Samiec 29-36 kg, Samica: 25-32 kg.. Nic więc dziwnego, że wielu przedstawicieli tej rasy jest policja i granicy.. Labradory to psy duże, o masywnej budowie ciała.. Należy zauważyć, że te psy są bardzo inteligentne.. Spokojna osobowość psów tej rasy oznacza, że źle znoszą krzyki i złe traktowanie.. Zgodnie z cechami określonymi przez organizmy psie rasa ma następujące standardy: Labrador jest dość mocnym i potężnym psem z głęboką szeroką klatką piersiową i zaokrąglonymi żebrami, góra ma linię prostą, a lędźwie krótkie i szerokie.. Długość życia .Pies Labrador: opis rasy, standard.. Sprawdź informacje na temat psa rasy Labrador Retriever.. Wysokość w kłębie: samiec 55 - 57 cm, samica 54 - 56 cm.. Labrador retriever to rasa psów żywiołowych, skorych do zabawy, także z innymi psami.. Początki tej rasy sięgają XVII wieku.. Choć labradory są duże i inteligentne, czasami może się zdarzyć, że musisz podnieść głos, by dać mu do zrozumienia kto jest szefem.Pływanie, pogoń, zabawa, spacery z opiekunem — labrador retriever jest gotowy na wszystko!. Wygląd rasy Labrador Retriever.. Są doskonale wyszkoleni, posiadają spokojny, słodki temperament.Sprawdzenie auta samochodu przed kupnem zakupem Katowice, Śląsk, Małopolska, Opolskie: SUBSKRYBUJ KANAŁ: i charakter.. Ma zwartą budowę, szeroką głowę, oczy średniej wielkości oczy i nieduże uszy.Charakterystyka rasy Labrador: charakteru i temperamentu ..

Czym jeszcze charakteryzuje się labrador?

Podlega próbom prac.. Do tej pory hodowcy próbują wyhodować labradora karłowatego (mini labradora), ale jak dotąd nie do końca pomyślnie.. Nazwa rasy: Labrador Retriever Kraj pochodzenia: Kanada Czas pojawienia się rasy: 19 wiek Waga: mężczyzna - 27-40 kg - kobieta - 27-35 kg Wzrost: mężczyzna - 56-57 cm - kobieta - 54-56 cm Długość życia: 10-13 lat Klasyfikacja ICF: Grupa 8, sekcja 1, numer 122 Forma ogólna: Czaszka: szerokie, wyraźne Oczy: średniej wielkości, orzechowe lub brązoweCharakterystyka rasy Labrador: charakter i temperament.. Przeglądaj bibliotekę ras psów przygotowaną przez PURINA!Labrador należy do ras psów średnich (samiec liczy ok. 57 cm i waży od 25 do 30 kg).. Labradory są bardzo aktywnymi psami, wręcz uwielbiają ruch, co widać gołym okiem, ponieważ z natury mają odpowiednio silną i muskularną budowę ciała.Labrador to jedna z ras, które mają tendencję do rozszerzenia i skrętu żołądka.. Uznawany jest za jedną z najpiękniejszych ras, co bezpośrednio przekłada się na jego popularność.Prawdziwy charakter labradora - ogólna charakterystyka.. Jeśli poszukujesz rasy, która sprawi, że szkolenie będzie proste, jest bardzo inteligentna, zrównoważona i przede wszystkim wesoła, to labrador retriever jest dla Ciebie.. Ich waga wacha się w granicach 35-38 kg w przypadku psów i 31-34 kg w przypadku suk.Labrador retriever - jedna z ras psów, należąca do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących..

Usposobienie labradora retrievera jest wrażliwe i przyjazne.

Nie przejawia tendencji do dominacji, a dzięki swojej pojętności .Z wysokością w kłębie 56 do 57 cm u samców i 45 do 56 cm u suczek Labrador Retriever reprezentuje rasy średnie.. Należy zauważyć, że te psy są bardzo inteligentne.. Wszystkie podstawowe informacje o jego wyglądzie, predyspozycjach i pożądanych cechach charakteru odnajdziemy we wzorcu rasy, numer 122.. Charakterystyczny wygląd ma "wydrzy" ogon labradora: jest średniej długości, gruby u nasady i stopniowo zwężający się ku końcowi.To towarzysz wielu służb ratunkowych, służby celnej i policji.. Labrador retriever pochodzi z wybrzeża Nowej Fundlandii.. Labrador retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych.. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje umaszczenia.Labradory są bardzo towarzyskie i choć będą wspaniałym towarzyszem dla osoby samotnej, wolą jednak życie w rodzinie, szczególnie z dziećmi.. Są dobrze wyszkoleni, mają spokojny, lekki charakter.Labrador retriever - opis rasy.. Labrador to pies bardzo aktywny i silny.. Jest doskonałym przyjacielem dzieci, cierpliwym i wyrozumiałym.Cechą charakterystyczną labradorów jest także gruby u nasady i zwężający się ku końcowi ogon, całkowicie pokryty gęstą sierścią..

Nasz mały labrador to pupil towarzyski, ufny i bardzo łagodny.

Labrador retriever to pies obdarzony wesołym usposobieniem, przyjacielski, zrównoważony i pełen radości życia.. Labradory są dużymi, silnie zbudowanymi psami o solidnych kościach.. Wzmocnienie pozytywne.. Ma zwartą budowę, szeroką głowę, oczy średniej wielkości oczy i nieduże uszy.. Labrador ma też dobrze rozwinięte błony międzypalcowe.Labrador retriever.. Labrador retriever to jedna z najpopularniejszych ras psów, głównie ze względu na wspaniały charakter tych psów.. Nawiązuje doskonały kontakt szczególnie z dziećmi.. Zalety labradorów można wymieniać długo - są łagodne, przyjazne, pogodne, pełne entuzjazmu i mądre.. Wrażliwy i przywiązany do rodziny, źle znosi samotność - nie można go izolować ani zostawiać samemu sobie.. Lubią towarzystwo ludzi.Labrador to pies, który posiada bardzo zwartą budowę.. Ma prostokątny tułów, bardzo mocny, gruby ogon, który zwęża się ku końcowi, dużą głowę z przylegającymi wargami, szerokim nosem i ciemnymi oczami.. Opis rasy widocznie wskazuje na fakt, że są to psy bardzo silne z głową średniej wielkości, a także zwisającymi uszami przylegającymi do czaszki głowy.. Czekoladowy, czarny czy biszkoptowy labrador to bardzo popularna rasa, którą upodobały sobie rodziny z dziećmi.. Labradory posiadają bardzo mocny oraz krótki grzbiet.. Są cierpliwe, lubią gry i zabawy i nigdy nie brakuje im energii..

Pochodzący z Wielkiej Brytanii labrador retriever jest rasą uznaną przez FCI.

Stworzone do pracy w wodzie i aportowania, potrzebują bezpośredniego kontaktu w pracy z człowiekiem.. Wszystko za sprawą opanowanego charakteru owych psów.. Kopia, w przeciwieństwie do prototypu, ma wiele chorób genetycznych.psy rasy labrador: charakterystyka i Opieka Wśród ponad 400 ras psów, które istnieją w tej chwili naprawdę trudno znaleźć taki, który jest odpowiedni dla Twojej rodziny.. Labradory słyną z łagodnego i mądrego wyglądu swoich brązowych oczu.. Uroczy i inteligentny labrador może pełnić różne role - od towarzysza rodziny, przez aportera na polowaniach, po psa .Inteligentny labrador retriever to prostoduszny, radosny pies, mocno przywiązujący się do ludzi.. Pochodzenie.. Opis rasy Labrador Retriever - silny, muskularny pies o dobrodusznym charakterze.. Nawiasem mówiąc, właśnie z powodu tych psów zrobić doskonałe psów przewodników.. Ich krótkie uszy wiszą swobodnie po bokach głowy.. Jest on niczym ster i jest często nazywany "ogonem wydry".. Wykazuje nieprzepartą skłonność do przypodobania się swojemu opiekunowi i okazuje radość z każdej pochwały.Rasa ma trzy warianty umaszczenia: czarne, żółte i czekoladowe.. Ważne też, aby nie podawać psu pokarmu bezpośrednio przed i po aktywności fizycznej.Charakterystyka labradora — wesoła i przyjazna rasa.. Jego spojrzenie jest łagodne, pełne ciepła i troski.. Labrador to pies rasy dużej.. Dzienna dawka przeznaczonego dla pupila jedzenia powinna być podzielona na 2-3 mniejsze posiłki.. Labrador retriever został zaklasyfikowany do grupy ósmej, czyli do aporterów, płochaczy i psów dowodnych.Pies Labrador Retriever - opis i charakterystyka.. Rasa jest zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących, typ wyżłowaty.. Nazwa rasy wzięła się od półwyspu (Labrador - Kanada) pomimo tego, iż psy te w rzeczywistości pochodzą z Nowej Fundlandii, oraz angielskiego czasownika "to retrieve" - "przynosić" od zadań, jakie spełniają w myślistwie.Opis i zdjęcie.. Labrador sprawia wrażenie wesołego, energicznego oraz miłego psa i taki właśnie jest.Pies labrador retriever - Opis i charakterystyka rasy Opis ogólny.. Nawiasem mówiąc, właśnie z takich psów otrzymuje się doskonałe psy przewodników.. Dobrze umięśniony i sprawny czworonóg szybko biega i pływa (także w zimnej wodzie)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt