Antygona czy kreon który z bohaterów wzbudza w tobie większe współczucie napisz rozprawke

Pobierz

Min 250słów.. Czy zgadzam się z autorem tej wypowiedzi?Nie mógł znieść tego, że sprzeciwiała mu się kobieta.. Rozkazał pochować Etoklesa jako bohatera, zabraniając jednocześnie pochowania drugiego z braci.Przydatność 75% Antygona - Kreon "Antygona wybrała swój los, Kreon został przez los przygnębiony.. Nie chciała umrzeć ze świadomością, że pozostawiła brata do rozszarpania sępom.. Cóż znaczy śmierć dla kobiety, która nie może godnie pochować rodziny.Spędzało mi to sen z oczu i nie pozwalało logicznie myśleć.. Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. !Antygona czy Kreon?. Natomiast Kreon widzi tylko zbiorowość, dobro ogółu.. Antygona to posąg przerastający ludzką miarę, Kreon to zwykły człowiek, pełen słabości i błędów: jego upadek wzrusza bardziej niż tragiczna śmierć Antygony".. Kreon czy Antygona?. Nie zważając czy zaszkodzi to komuś czy nie nadal kierował się swoimi prawami ustanowionymi na ziemi, nawet jeśli chodziło to bliskich ludzi czyli nawet rodzinę.7.. Myślę, że podobny tragizm odczuwają również współcześni ludzie, gdy znienacka dopada ich nieszczęście.Kto był bardziej winien - Antygona czy Kreon?. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Chciał zachować szacunek w oczach innych ludzi, swoich podwładnych.. Kreon wstąpił na tron w Tebach po bratobójczej walce o władzę miedzy Polinejesem, a Etoklesem..

Który z bohaterów wzbudza w tobie większe współczucie?

Opisz sen Lecha ( o Gnieźnie ) Ma mieć więcej niż pół strony, ale .. Ciągle dręczyło mnie pytanie, kto postąpił słusznie Kreon, czy Antygona Kreon wstąpił na tron w Tebach po bratobójczej walce o władzę miedzy Polinejesem, a Etoklesem.. - Kreon jest oschły w stosunku do sytuacji - Myśli bardzo konsekwencje ze względem w przyszłość (Każdy argument opisz i poprzyj faktem/przykładem z tekstu) Zakończenie: Podsumowując, jestem zdania że Antygona wzbudza większe współczucie poprzez czyn poparty miłością do brata pomimo, iż jest świadoma konsekwencji.Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Patrząc na to z drugiej strony to wiedziała, że czeka ją śmierć: z ręki Kreona, ze strony bogów.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Uważam, że Antygona jest niewinna.. napisz rozprawke w oparciu o ,,syzyfowe prace'' i ,,kamienie na szaniec PILNE!. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.. Pierwszym argumentem będzie to, że tytułowa bohaterka książki, pochówek brata uważała za obowiązek wynikający z więzi rodzinnych, był to jedyny sposób na dostanie się .Z kolei drugim, bardzo ważnym argumentem jest fakt, że każdy człowiek zasługuje na godny pochówek..

Który z bohaterów wzbudza w tobie większe współczucie?Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.

Wydanie rozkazu zabraniającego grzebania zwłok zdrajcy król uważa za ważny element sprawiedliwych rządów.Złamała zakaz króla, lecz jakże w jakże słusznej sprawie.. Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.Spędzało mi to sen z oczu i nie pozwalało logicznie myśleć.. Rozkazał pochować Etoklesa jako bohatera, zabraniając jednocześnie pochowania drugiego z braci.Antygona i Kreon to postacie tragiczne - ich tragizm polega na tym, że mimo iż we własnym mniemaniu postępowały słusznie i szlachetnie, poniosły dotkliwą klęskę.. W swoim postępowaniu kierowała się prawem moralności i głosem serca.. Antygona, w przeciwieństwie do Kreona broni praw jednostki.. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Kto w tej sprawie ma racje?. Ciągle dręczyło mnie pytanie, kto postąpił słusznie Kreon, czy Antygona?. !Antygona czy Kreon?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt