Jak obliczyc ile wyjdzie za paliwo

Pobierz

Wykonujemy obliczenia Teraz pozostaje tylko podstawienie danych do wzoru Przykład: zatankowaliśmy 45 litrówApr 18, 2022I tak: należy wpisać w pole "cena paliwa" aktualną kwotę w przeliczeniu na złotówki, następnie określić jego średnie spalanie (w zależności od typu posiadanego silnika) oraz podać długość trasy w kilometrach.. System, korzystając z danych od Google Maps, pobiera najkrótszą odległość z punktu A do punktu B. Pobrany dystans jest następnie brany pod uwagę przy obliczeniach finalnej ilości spalonego paliwa i jego ceny.. Następnie należy zatankować konkretną ilość paliwa, np. 20 litrów i przejechać pewną odległość.Kalkulator zużycia paliwa oblicza odpowiednie miary zużycia paliwa, liczby przejechanych kilometrów, ilości paliwa, które trzeba zatankować, koszt zakupu paliwa, średniego spalania paliwa przez samochód.. galony (amerykański) / 100 kmgalony (amerykański) / 100 milgalony (angielski) / 100 kmgalony (angielski) / 100 milkm / galon (amerykański)km / galon (angielski)km / litrlitry / 100 kmlitry / 100 milmil / galon (amerykański)mil / galon (angielski)mil / litr.May 22, 2022Ilość zatankowanego paliwa zapisujemy.. Ilość litrów paliwa podziel przez liczbę przejechanych między tankowaniami kilometrów, a otrzymany wynik pomnóż przez 100. ; Unikaj winiet: w niektórych krajach (np. w Szwajcarii) korzystanie z niektórych dróg wymaga .Teraz należy udać się znów na stację i zatankować analogicznie jak poprzednio - np. do drugiego odbicia pistoletu..

Ile kosztuje paliwo?

Wystarczy zatankować samochód do pełna i wyzerować licznik.. 15 stopni C, litera k = 0,1154, natomiast HC to ilość węglowodorów, CO - tlenek węgla, a CO 2 - dwutlenek węgla.. Pomiar rozpoczyna się, gdy silnik jest zimny, co ma zbliżyć uzyskane wyniki do rzeczywistości.Masz dwa wyniki uzyskane z pełnego tankowania samochodu, z każdego wylicz średnie zużycie paliwa.. Na przykład będzie to: 45 litrów - 500 kilometrów Zapisujemy ilość nalanego paliwa i liczbę kilometrów pokonanych od ostatniego tankowania.. Jak ono wygląda?. więcej o szczegółach obliczeń.Oct 8, 2021Zużycie paliwa policzyć można w prosty i szybki sposób za pomocą naszego kalkulatora lub ręcznie.. Do tego będzie niezbędne wykonanie niezwykle łatwego równania matematycznego.. Czas na obliczenia.. kilometr (km)mila angielska (mi) Średnie spalanie.. Takie obliczenie wygląda następująco: śsp = izp / d * 100. gdzie: śsp - średnie spalanie paliwa,Kalkulator służy do obliczania kosztu pokonywanej trasy/podróży samochodem z obliczonym automatycznie (lub podanym) średnim spalaniem.. Przy kolejnym tankowaniu wystarczy, podzielić ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów, a wynik pomnożyć przez sto.W ten sposób obliczysz koszt paliwa na przykład miesięcznego lub rocznego..

Dzięki stronie internetowej ilezapaliwo .pl możliwe jest obliczenie kosztów paliwa na trasie.

W przypadku metody manualnej pierwszym krokiem będzie zanotowanie aktualnego przebiegu.. Te można wykonać za pomocą najprostszej proporcji.. Należy wybrać odpowiedni wiersz / zdanie i wprowadzić do niego odpowiednie wartości.Wstępne dane.. Jeśli więc 51 litrów wystarczyło na 660 kilometrów, to "x" litrów wystarczy na 100 km.Sposób obliczania spalania jest bardzo prosty.. Cena paliwa na stacjach w Polsce odnotowuje stale zwyżki dla wszystkich rodzajów paliw, olejów i smarów.. ; Unikaj opłat: wszędzie tam, gdzie to możliwe, trasa będzie obejmować drogi bezpłatne.. Przykład Długość przebytej trasy - 480 km Ilość zużytego w tej trasie paliwa - 30 l Jak wyliczyć spalanie na 100 km?. Posłuży Ci do wyliczeń.. Odległość.. Ten Kalkulator kosztów paliwa z łatwością dostarczy Tobie takich informacji.. 30 /480 = 0,062May 4, 2022TodayNov 4, 2021TodayPotem, przy każdym tankowaniu notować ilość wlanego paliwa, przy czym nie ma potrzeby tankowania za każdym razem do pełna.. Rezultatem wszystkich obliczeń jest oszacowana .Aby obliczyć spalanie w mieście, należy wyzerować licznik po zatankowaniu określonej ilości paliwa, a następnie po przejechaniu określonego dystansu podzielić ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów..

Bardzo istotnym elementem kalkulacji jest rubryka "koszty dodatkowe".Największym z nich jest oczywiście paliwo.

Kalkulator uwzględnia koszt dodatkowego obciążenia zakładając, że każde dodatkowe 100 kg powoduje zwiększenie spalania o 0,6 litra paliwa na 100 km (przy pojeździe o wadze do 2 ton).. Litera D oznacza gęstość powietrza w temp.. Nie wiesz, jak obliczyć koszt paliwa?Zapamiętaj ilość paliwa, którą zatankowałeś.. Kolejnym krokiem jest spisanie stanu licznika dziennego lub jeśli nie mamy takiego obliczenie dystansu poprzez odjęcie od stanu bieżącego stanu, który zapisaliśmy przez rozpoczęciem testu.. Wystarczy wówczas, że podzielimy ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów, a uzyskany w ten sposób wynik pomnożyć przez sto.Zużycie paliwa wylicza się ze wzoru: (k:D) x (0,866 HC + 0,429 CO + 0,273 CO2).. Załóżmy, że udało się przejechać 660 kilometrów, a zatankowanego paliwa było 51 litrów.. Wybieraj autostrady: jeśli opcja ta jest zaznaczona, zaplanowana trasa będzie obejmować przede wszystkim główne drogi (autostrady, drogi ekspresowe)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt