Charakterystyka smauga z

Pobierz

Ich .Byli również świetnymi górnikami i wydobywcami, co pozwalało im na szeroko zakrojony handel z innymi rasami, w którym zdobywali potrzebne im produkty, których sami nie mogli bądź nie umieli stworzyć.. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Nie mają no­sów.. Hostujemy pliki nieprzerwanie od 2018 roku!. Uwielbiał, kiedy prawiono mu komplementy.. Poza tym posiadały lub strzegły rozmaitych skarbów.Smaug przedstawiony jest w powieści przede wszystkim jako stworzenie o niewyobrażalnie wielkich gabarytach.. Życie upływa mu na ich strzeżeniu.. Gandalf - czarodziej, w tej powieści występuje jako .Charakterystyka thorina.. Według Tolkiena nazwa pochodzi od staro-niemieckiego czasownika smeugen - przecisnąć się przez dziurę.. Ich ko­ści są mniej­sze i lżej­sze.. Pewne informacje na jego temat znajdują się .Pobieraj z każdego miejsca na świecie dzięki multiplatformowości.. Celem wyprawy jest odzyskanie dawnej siedziby krasnoludów i pokonanie smoka Smauga, który.. Lubił łupić i zjadać dziewice.. Pochodził ze Zwiędłych Wrzosowisk, rozciągają-cych się w pobliżu gór Ered Mithrin.. INFORMACJE Informacje o Pliku.. Niewielu mieszkańców zdawało sobie sprawę z jego mocy.Pobieraj z każdego miejsca na świecie dzięki multiplatformowości.. 601 pobrań · 1.61MB.. Jest to olbrzymi, czerwonozłocisty , ognisty, skrzydlaty smok, największy z przedstawicieli tego gatunku w Trzeciej Erze, jest głównym przedstawicielem sił zła w Hobbicie..

charakterystyka_smauga.doc.

Jego imię po­cho­dzi od nie­miec­kie­go cza­sow­ni­ka "smau­gan", któ­ry ozna­cza "prze­ci­skać się przez dziu­rę".. Przybył w okolicę Samotnej Góry z północy.. W 2770 roku Smaug opuścił Góry Szare i napadł na miasto Dale i Erebor, znęcony znajdującymi się tam bogactwami.. Smaug napadał na miasto Dal i zdobył skarby krasnoludów.. Po ciężkiej ucieczce z zamku leśnych elfów Bilbo i jego przyjaciele odwiedzili Miasto nad Jeziorem, aby tam odpocząć, obmyślić plan i przygotowań niezbędny ekwipunek.. Wymordował większość wojowników.Stary Smaug był także bardzo próżny, z resztą jak wszystkie smoki.. Zostali przyjęci bardzo gościnnie i otrzymali wszystko, o co prosili, ponieważ ludzie wierzyli, że krasnoludy i hobbit .Smaug - postać ze stworzonej przez J.R.R.. Umiał mówić i znał język westron, a jego głos i wzrok miały moc omamiania innych osób.Smaug - olbrzymi, złocistoczerwony smok, pochodzący ze Zwiędłych Wrzosowisk.. INFORMACJE Dodatkowe informacje.. Możesz przydzielić plusa poszczególnym osobom, które dodały dany opis do tego bohatera.Potyczka Bilbo ze Smaugiem - opis sytuacji.. Poza tym był chciwy, miał ostre kły i pazury oraz czuły węch.. Charakterystyki do bohatera są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.. Ich wło­sy są ko­lo­ru czar­ne­go, a skó­ra bla­do­żół­ta.Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi..

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" - charakterystyka bohaterów, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.

Będąc jeszcze stosunkowo młodym smo-kiem, znęcony wieściami o bogactwie krasnoludów z Samotnej Góry, zaatako-wał ich siedzibę.Charakterystyka Smauga Smauga cechowały przymioty typowe dla jego gatunku.. Potrafił w swej mowie omamić nie jedną osobę.. Smaug - zwany Smaugiem Straszliwym lub Smaugiem Groźnym to chciwy, silny mściwy, pewny siebie, olbrzymi, czerwonozłocisty i zły smok.. Wówczas odnalazł na jego ciele jedyny słaby punkt, miejsce nie osłonięte twardym pancerzem, znajdujące się tuż pod lewą piersią gada.Język polski Charakterystyka smoka jako istoty wrogiej człowiekowi.. Smaug jest naj­więk­szym przed­sta­wi­cie­lem swo­je­go ga­tun­ku.. Charakterystyka wewnętrzna W pamięci ludzi z Miasta na Jeziorze zachowały się stare pieśni o legendarnym królu krasnoludów z rodu Durina, który kiedyś wróci i sprawi, że z Góry (w jej wnętrzu istniało ogromne i pełne bogactw królestwo krasnoludów) spłynie złoto i cały kraj na nowo rozbrzmi śmiechem .. Wypędził krasnoludów z Samotnej Góry i zagarnął ich bogactwa.Charakterystyka bohaterów - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Bilbo Baggins - hobbit pochodzący z Bag Endu, spod Pagórka.. Smoki pojawiały się w kulturach i legendach wielu krajów, zazwyczaj jako istoty niebezpieczne i groźne dla człowieka.. Napadł na mieszkańców Góry i pobliskie miasto Dal..

Odwiedzono z: charakterystyka_smauga.doc: Waga pliku ~1.61MB:Charakterystyka bohaterów - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" · Bilbo Baggins - hobbit pochodzący z Bag Endu, spod Pagórka.

601 pobrań · 1.61MB.. Mają dłu­gie dło­nie i pal­ce, a sto­py pła­skie, co wy­glą­da ko­micz­nie w oczach Bilbo.. Obraz smoka często przerażał człowieka, gdyż potwór ten powstał w ludzkiej wyobraźni, z połączenia tych elementów, których ludzie.. poleca 85 % Język polskiSmaug ( rodz.. Kiedy miała wybuchnąć wojna między elfami a ludźmi, przybył Gandalf z wiadomościach o nadejściu wojsk wargów i goblinów.. Tolkiena mitologii Śródziemia.Był ognistym skrzydlatym smokiem, największym przedstawicielem tego gatunku w Trzeciej Erze, głównym przedstawicielem sił zła w Hobbicie.Wypędził krasnoludów z Samotnej Góry i zagarnął ich bogactwa.. Hobbit, czyli tam i z powrotem - John Ronald Reuel Tolkien - Streszczenie .Są gru­be i szpet­ne.. Według wielu mitów smoki obdarzone były dużą inteligencją, potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem.. Same też nic nie potrafią zrobić, nie umieją nawet zreperować obluzowanej łuski na własnym pancerzu.Jest to ogrom­ny, sta­ry smok, któ­ry pil­nu­je skar­bu ukry­te­go w Sa­mot­nej Gó­rze.. w Trzeciej Erze wysłany do Śródziemia, Gandalf w Dol Guldur - klatka z filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga" W 2850 roku.. Smok ten był dumny i chciwy jak już wcześniej wspomniałem..

Po­kry­ty jest czer­wo­no-zło­ty­mi łu­ska­mi.Smaug (Tolkien) - charakterystyka postaci [autor: Patryk, Bartosz, Mikołaj] Smok - fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada.

Smaug był wyjątkowo podłym przedstawicielem swojego gatunku, który i tak nie cieszył się dobrą sławą: "Smoki wcale nie odróżniają pięknej roboty od partactwa, chociaż dobrze się zazwyczaj znają na rynkowej cenie przedmiotów.. Sosny na zboczach Góry zaczęły giąć się i trzeszczeć pod naporem wichru.. charakterystyka_smauga.doc.. Były to istoty bardzo przywiązane do swojej tożsamości i do swojego dziedzictwa.Na wieść o śmierci smoka Smauga, krasnoludy zamknęły się wewnątrz Samotnej Góry, chcąc przejąć smocze skarby.. Smok wylądował na .Smoki przybyły do Śródziemia z Szarych Gór i Zwiędłych Wrzosowisk.. Smaug był największym smokiem w Trzeciej erze.. Hostujemy pliki nieprzerwanie od 2018 roku!. męski ): " Smaug to imię smoka napotkanego przez Bilba Bagginsa, głównego bohatera powieści J.R.R.. Tamtejsi krasnoludowie najpierw usłyszeli hałas, a z północy nadciągnął huragan.. POBIERZ PLIK JUŻ TERAZ.. Pięćdziesięcioletni hobbit prowadził spokojne i dostatnie życie w swej wygodnej norze.Po zabiciu smoka zgromadził wokół siebie ludzi i odbudował miasto Dal.. Jest bardzo groźny i zły, w dodatku, jak wszystkie smoki, uwielbia skarby (lubi też zagadki).. Ich oczy są wiel­kie, a uszy ogrom­ne i dłu­gie.. Jesteś w: Hobbit, .. uczestnicy wyprawy do Samotnej Góry, która miała na celu odzyskanie skarbu zrabowanego przez smoka Smauga.. Cały był pokryty był złotymi i czerwonymi łuskami, które tworzyły na nim pancerz niemożliwy do przebicia przez żadną istotę.. Był olbrzymim czerwonozłocistym stworem, miał skrzydła, wielkie pazury, ział ogniem.Smaug był wyjątkowo podłym przedstawicielem swojego gatunku, który i tak nie cieszył się dobrą sławą.. Podobnie jak gatunek typowy, Smaug żył pod ziemią i był mocno opancerzony.Smaug był jak wszystkie smoki łasy na skarby i bogactwa.. Doskonale wiedział o tym Bilbo i wykorzystał to, by przyjrzeć się bruzdowi gada.. Wkrótce miała miejsce krwawa bitwa, nazwana później bitwą pięciu armii.Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "Smaug", bohatera książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Sam o sobie mówił, że jego zęby są jak miecze, pazury jak włócznie, a ogon jak grom.Smaug, główny "czarny charakter", był wyjątkowo podłym przedsta-wicielem swojego gatunku.. Zginął podczas ataku na Esgaroth 1 listopada 2941 roku.. W swej siedzibie usypał ogromny kopiec z wszystkich nagromadzonych skarbów i wylegiwał się na nim ok. 170 lat.. Obejmuje prezentację postaci literackiej, tworzenie jej portretu psychologicznego.Gandalf Szary to jedna z głównych postaci "Hobbita, czyli tam i z powrotem", a także późniejszej powieści "Władca Pierścieni"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt